Zde si přečtete aktuální inzeráty

Všeobecné informace

Policejní zprávy

Kultura

Cestování

Sport

Vaše názory
Kopírování, tisk, reklama Cheb

Také při horských túrách je třeba ctít důležité zásady

Desatero, díky kterému lze předejít možným potížím, by měli sportovci dodržovat nejen na sjezdových tratích,fake rolex ale i při zimních horských túrách. Podle horských záchranářů tak předejdou mnohým možným komplikacím.

V první řadě odborníci radí, že lidé by vždy měli pečlivě naplánovat trasu túry a vybavení na ni (nezapomenout na léky). Túru pak musí hlavně stanovit podle fyzické a psychické kondice nejslabšího ze skupiny.
Nedílnou součástí je s předstihem získat co nejvíce informací o prognóze počasí, sněhové a lavinové situace. „Před odchodem na túru je nutné předat informace o trase a předpokládané době návratu,“ stojí na stránkách Horské služby ČR s tím, že tempo na túře se musí zvolit podle nejméně zdatného člena skupiny.
V desateru je dále uvedeno, že účastníci nesmí podcenit správnou znalost používání mapy, znát druhy značení turistických cest specifické pro jednotlivá pohoří. To samé platí u znalosti typů výstražných tabulí. „Lidé se také nesmí pohybovat mimo značené cesty,“ zní další rada.
Výprava by pak rozhodně neměla zapomenout mít ve své výbavě lékárničku a každý účastník by v případě potřeby měl umět poskytnout první pomoc. Znát kontakty na Horskou službu nebo na zdravotní záchrannou službu a mít vždy nabitý a zapnutý mobilní telefon je samozřejmostí,replica watches stejně jako znát zásady chování pro případ zbloudění či pádu.

Publikováno: 16. února 2012


Více z kategorie Sport

Copycentrum ve Valdštejnce

Kopírování, tisk, vazby, laminace. Výroba razítek Cheb

Cheb a Chebsko

Portál pro Cheb a okolí - katalog firem, kultura, reklama Cheb

Reklama Cheb

Studio Black Queen - reklamní agentura a vydavatelství Cheb

Magnetky se samolepkou

Vyzdobte si lednici suvenýrem z cest! Hrady, zámky, rozhledny...

Tiskárna Cheb

Digitální tisk v centru Chebu - vizitky, letáky, kalendáře...